فواید گیلاس چیست؟

فواید گیلاس

فواید گیلاس چیست؟

فواید گیلاس چیست؟

خوردن گیلاس منجر به افزایش فعالیت آنتی اکسیدانی در بدن می شود.گیلاس شیرین در آسیا تولید شده و حاوی فیبر، ویتامین C، کاروتنوئیدها و آنتوسیانین ها است که هر کدام ممکن است نقش مهمی در جلوگیری از سرطان داشته باشند.گیلاس از عضو خانواده میوه های هلو، آلو و زردآلو است.
جالب است بدانید درختان گیلاس در طول پنج سالگی تولید میوه می کنند ولی 10 تا 15 سال طول میکشد تا گیاه کامل به بلوغ برسد.


بیشتر بخوانید : فروش نهال در کرمانشاه


 1.  آنتی اکسیدان:
  گیلاس دارای آنتی اکسیدان های قوی مانند آنتوسیانین ها و سیانیدین است. یک مطالعه نشان داد که فعالیت آنتی اکسیدان این مواد جدا شده از گیلاس ترشی بالاتر از ویتامین E و قابل مقایسه با محصولات آنتی اکسیدان تجاری است.گیلاس شیرین دارای مقدار کمی کورستین را شامل می شود که یکی از قوی ترین فعالیت های آنتی اکسیدان ها و طیف گسترده ای از خواص دیگر سلامت است.
 2.  پیشگیران سرطان:
  گیلاس شیرین حاوی فیبر، ویتامین C، کاروتنوئیدها و آنتوسیانین ها است که هر کدام می توانند نقش مهمی در جلوگیری از سرطان داشته باشند.(نقش بالقوه گیلاس های شیرین در پیشگیری از سرطان عمدتا در محتوای آنتوسیانین، به ویژه در سیانیدین است. گیلاس شیرین منبع خوبی برای سیانیدین است که ظاهرا به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و در این نقش ممکن است خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد)
 3.  کاهش التهاب و خطر نقرس:
  در مطالعه از 600 نفر مبتلا به نقرس، که تنها یک نصف فنجان گیلاس را صرف می کردند، معادل حدود 10 یا 12 گیلاس یا عصاره گیلاس را مصرف میکنند خطر ابتلا به این بیماری را 35 درصد کاهش میدهد.و همچنین کسانی که بیش از سه وعده در دو روز میخورند 50 درصد خطر بیماری را کاهش میدهد.
 4.  حمایت از خواب عمیق (ملاتونین):
  گیلاس حاوی ملاتونین طبیعی است که یک داروی قوی آنتی اکسیدان و رادیکال آزاد است که به “خنک کردن” التهاب اضافی و استرس اکسیداتیو کمک می کند. همچنین نقش حیاتی در خواب و بازسازی بدن دارد.(بر اساس سیگنال های زیست محیطی روزانه نور و تاریکی، غده پنبه ای شما برای تولید و ترشح ملاتونین برای کمک به خواب شما تکامل یافته است. تحقیقات نشان می دهد که مصرف آب هویج نه تنها به افزایش میزان ملاتونین کمک می کند، بلکه ممکن است زمان در رختخواب، زمان خواب و رفع خواب را بهبود بخشد)
 5.  کاهش چربی شکم:
  در مطالعه حیوانی، موش هایی که پودر گیلاس تند را همراه با رژیم غذایی با چربی بالا دریافت می کردند وزن کم و چربی کمتری داشتند . آنها همچنین سطح التهاب و تری گلیسیرید پایینی داشتند، نقش بالقوه ای را در سلامت قلب نشان دادند.

 6. کاهش درد عضلات :
  خواص آنتی اکسیدان و ضد التهابی گیلاس ترش ممکن است اثر محافظتی برای کاهش آسیب و درد عضلانی (مثلا در طول ورزش های شدید) داشته باشد.

 7. کاهش خطر سکته مغزی:
  مصرف گیلاس ترش ممکن است PPAR (گیرنده فعال کننده پرولیفراتور پروتئین) را در بافت های بدن شما فعال کند که به تنظیم ژن های متابولیسم چربی و گلوکز کمک می کند. این فعال شدن ممکن است به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی کمک کند و تحقیقات نشان می دهد که گیلاس خوردن حتی برای مزایای قلبی که داروهای تجویزی به نام آگونیست های PPAR مصرف میکنند،مفید است.
منبع سورس

سایر مطالب این سایت:

فروش نهال 

قیمت نهال 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *