ارزش تغذیه ای آلو

آلو شامل مجموعه ای از اجزای سالم، ویتامین ها و مواد معدنی می باشد. با توجه به پایگاه داده ملی تغذیه USDA، آنها منبع خوبی از ویتامین ها مانند ویتامین A، ویتامین C (اسید اسکوربیک)، فولات و ویتامین K (فیلهویونون) هستند.

آنها همچنین منبع خوبی از ویتامین B1 (تیامین)، B2 (ریبوفلاوین)، B3 (نیاسین)، B-6 و ویتامین E (آلفا توکوفرول) هستند. مواد معدنی موجود در آنها عبارتند از پتاسیم، فلوراید، فسفر، منیزیم، آهن، کلسیم و روی. آنها همچنین فیبر غذایی را تهیه می کنند و کالری بسیار کم و بدون چربی مضر را عرضه می کنند.

بیشتر بخوانید »»» ارقام  نهال گردو

مزایای بهداشتی آلو

آنها با طیف گسترده ای از فنل ها و فلاونوئیدها بسته بندی می شوند که طیف گسترده ای از منافع بهداشتی را ارائه می دهند.

نهال های آلو

نهال های آلو

 

خواص آنتی اکسیدانی

این میوه ها حاوی ویتامین C و مواد مغذی مانند لوتئین، کریپتوکسانتین، زاکسنتین، neochlorogenic و chlorogenic اسید هستند.

این اجزا دارای ویژگی های آنتی اکسیدانی موثر هستند که در جلوگیری از آسیب ناشی از رادیکال های اکسیژن به نام رادیکال های آنیون سوپراکسید کمک می کند.

یک مطالعه منتشر شده در مجله غذایی دارویی توسط محققان در فرانسه، نتیجه گرفت که فنل موجود در آلو نیز اثر محافظتی آنها بر روی چربی های ضروری در نورون ها و غشاهای سلولی را در برابر صدمات ناشی از استرس اکسیداتیو تأثیر می گذارد.

بیشتر بخوانید »»» ارقام  نهال گیلاس

 

درمان چاقی

عصاره های آلو برای درمان چاقی و سایر عوارض مرتبط با چاقی ارزشمند هستند. مطالعه 2017 منتشر شده در مجله Obesity & Therapeutics نشان داده است که مصرف میوه های سنگی مانند آلو به دلیل وجود ترکیبات زیست فعال، به مبارزه با سندرم متابولیک کمک می کند.

فلاونوئیدها و اجزای فنلی مانند آنتوسیانین ها، اسید کلرژنیک، کورستین و کاتچین موجود در آنها اثرات ضد چاقی و ضد التهابی روی سلول ها، از جمله سلول های چربی دارند.

علاوه بر این، آنها همچنین در جلوگیری از مشکلات چاقی مانند اختلالات کلسترول، دیابت و بیماری های قلبی عروقی کمک می کنند.

نهال های آلو

نهال های آلو

 

محصولات نهالستان قاسمی:

با کلیک بر روی هر کدام از این محصولات می توانید توضیحات مربوط به هر رقم را مشاهده بفرمایید :

 

کنترل دیابت

آلو باعث اثرات ضد هیپرگلیسمی و کمک به مبارزه با دیابت است. مطالعهی انجام شده توسط گروهی از محققان دانشگاه پزشکی وکایامامای ژاپن که در مجله تحقیقات بیومدیک منتشر شده است نشان میدهد مصرف عصارههای آلو در کاهش قند خون و تری گلیسیرید در بدن کمک میکند.

فلاونوئیدها موجود در آلوها اثرات محافظتی را در برابر مقاومت به انسولین دارند و به افزایش حساسیت به انسولین در بدن کمک می کنند.

بیشتر بخوانید »»» ارقام  نهال آلبالو

 

نهال های آلو

نهال های آلو

جلوگیری از پوکی استخوان

مصرف آلبالو خشک باعث اقدامات آنابولیک و ضد انعقادی می شود که به حفظ استخوان های سالم کمک می کند. فلاونوئیدها مانند اسید کافئیک و روتن موجود در آنها به مهار وفاداری بافت استخوانی و جلوگیری از بیماری هایی مانند پوکی استخوان در زنان یائسه کمک می کنند.

پلیفنول، همراه با مقدار پتاسیم موجود در آلبالو خشک، تشعشع استخوان، بهبود تراکم استخوان و جلوگیری از کمبود استخوان ناشی از کمبود هورمون تخمدان را تشویق می کند.

دکتر برنارد پال هالوران یک مطالعه تحقیقاتی در مجله تغذیه منتشر کرد که نشان داد مصرف منظم آلبالو خشک در بازسازی تراکم استخوان که به دلیل پیری از بین رفته است، کمک می کند.

 

کمک در هضم

آنها منبع خوبی از فیبر رژیمی هستند، همراه با ترکیبات سوربیتول و ایزتین، که در تنظیم سیستم گوارش کمک می کند.

بر اساس یک تحقیق انجام شده توسط دکتر Attaluri A، دانشگاه آیوا کالج پزشکی کارور، ایالات متحده، در مجله Pharmacology and Therapeutics Journal منتشر شده است، آلو خشک و یا آلو خشک در درمان اختلالات گوارشی مانند یبوست در مقایسه با سایر داروها موثر است مانند پوست پوسیلیوم.

سوربیتول و ایزتین دارای اثر ملال آور هستند و ترشحات مایعات در روده را تشویق می کنند و ترشحات زایمان را از طریق روده بزرگ ترغیب می کنند.

 

بیشتر بخوانید »»» ارقام  بذر

 

مطالعات نشان داده اند که فلاونوئیدها موجود در آب ساخته شده از آلو در حفاظت از اختلالات شناختی مرتبط با سن مؤثرند. مواد مغذی سودمند موجود در آلو در کاهش التهاب در مناطق عصبی به منظور بهبود عملکرد یادگیری و حافظه کمک می کند. مصرف منظم آلو نیز در پیشگیری از اختلالات عصبی ناشی از بیماری های مرتبط با سن مانند بیماری های آلزایمر و پارکینسون کمک می کند.

نهال های آلو

نهال های آلو

 

حفظ سیستم عصبی

آلو شامل ویتامین B6 است که در انتقال سیگنال های عصبی و کمک به عملکرد صحیح سیستم عصبی کمک می کند.

آنها همچنین در رشد طبیعی مغز کمک می کنند و در شکل گیری روحیه ای که بر هورمون ها تأثیر می گذارند کمک می کند. تریپتوفان، اسید آمینه موجود در آنها، در تولید سروتونین انتقال دهنده عصبی کمک می کند، که نقش مهمی در بهبود خواب، اشتها و تمرکز دارد.

 

محافظت از سلامت قلب

محققان از گروه علوم غذایی و تغذیه، دانشگاه مینه سوتا، ایالات متحده، شواهد حمایتی را در رابطه با این که دریافت منظم از آلبالو خشک شده، در ارتقاء سیالیت خون در شریان کمک می کند، ارائه کرده است.

این اثر محافظ در جلوگیری از اختلالات مختلف قلبی، از جمله آترواسکلروز، حمله قلبی، و سکته مغزی است.

نهال های آلو

نهال های آلو

 

کاهش وزن

یک تحقیق انجام شده توسط موسسه روانشناسی، بهداشت، و جامعه دانشگاه لیورپول که متشکل از 100 مصرف کننده کم فیبر و چاقی است، آزمایش شده است اگر از جمله آلو به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از رژیم غذایی کاهش می یابد و یا در کنترل وزن خود را بیش از یک دوره 12 هفته.

در نهایت به این نتیجه رسیدیم که مصرف آلبالو خشک، یعنی آلو، به عنوان بخشی از رژیم کنترل وزن، در واقع، باعث کاهش روند کاهش وزن می شود.

محصولات نهالستان قاسمی :

 • نهال فروشی
 • خرید نهال
 • خرید نهال آلو
 • آلو شابلون دیررس کالیفرنیا
 • آلو شابلون زودرس
 • آلو انجلا
 • آلو خشکبار مراغه
 • آلو زرد گوگان

محصولات نهالستان قاسمی :

 • نهالستان نمونه ی آلو
 • نحوه پیوند درخت آلو
 • خرید ریشه ی نهال آلو
 • فروش نهال آلو کمیاب
 • زمان پیوند نهال آلو
 • پرورش آلو

جهت خرید نهال آلو با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید


دفتر : ارومیه میاندواب خ ۱۷ شهریور نرسیده به تقاطع شهدا دفتر نهالستان مهندس سعید قاسمی 

ایمیل : nahalbartar@gmail.com

تلفن دفتر : ۰۴۴۴۵۲۸۱۸۰

مدیریت : ۰۹۱۴۱۸۳۲۳۹۳


Source